Kliknij aby powiększyć

Zbigniew Dzwinczyk


Urodziłem się w marcu 1972 roku. Mieszkam w Rudzie Śląskiej i pracuję w tamtejszym Urzędzie Miejskim. Jestem też studentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematyką wikingów interesuję się już od paru lat, a wzięło się to początkowo z mojej miłości do komiksów:) oraz do wszelkiej mitologii. Tak się stało, że własnie mitologia Wikingów i Germanów najbardziej przypadła mi do gustu. To z kolei sprawiło, że postanowiłem dowiedzieć się czegoś o życiu tych, którzy wierzyli w Odyna, Thora, Aegira i inne fascynujące bóstwa. To był początek. Nie zajmuję się wikingami "zawodowo" - to po prostu moje hobby, któremu jeśli tylko mam czas uwielbiam się poświęcać.

Poczta Zbigniew


Poczta - Zbigniew
Kliknij aby powiększyć

Joanna Zatorska


Urodziłam się w czerwcu 1979r. w Warszawie, gdzie obecnie mieszkam. Studiuję historię na Uniwersytecie Warszawskim. Najpierw wikingami zaczął interesować się mój dwa lata ode mnie starszy brat. Było to pod wpływem muzyki. Powoli dorastając i dojrzewając doszłam do wniosku, że trafił w dziesiątkę. On to jednak robił hobbystycznie i rzekłabym uczuciowo, ja natomiast po dostaniu się na studia przystąpiłam raczej od strony naukowej. Ale nie tylko. Kliknij aby powiększyć Strona duchowa czyli klimat Skandynawii, fiordy, zimno, dnie i noce polarne zaprowadziły mnie do głębi duszy dawnych wikingów. Powoli zaczęłam poznawać ich mitologię i wierzenia, w które i Ja zaczynam wierzyć. I tak zrodził się pęd do tego, aby wiedzieć coraz więcej. Uniwersytet bardzo mi pomaga kształcić się w tym kierunku, choć muszę przyznać, że nie do końca w takim stopniu w jakim bym tego chciała.
W wolnych chwilach uwielbiam czytać, a gdy zbierze się tych chwil trochę więcej to uciekam w góry, gdzie w Beskidzie Sądeckim moja babcia ma malutki domek w pięknej dolince. I tam dalej ciągle myślę o wikingach i żałuję, że w Polsce nie ma fiordów.


Poczta Joanna


Poczta - Asia
Kliknij aby powiększyć

Julian Skelnik

(ja to ten z lewej)

Urodziłem się w marcu 1985 roku. Mieszkam w Gdańsku, ale chodzę do III LO w Gdyni. Wikingami interesuję się od mniej więcej trzech lat i sam nie wiem skąd to się wzięło. Prawdopodobnie jest to coś co siedzi w człowieku od urodzenia. Kiedy widzi się chłodny, oczywiście tylko w sensie meteorologicznym, klimat Skandynawii to nie można mu się oprzeć. Oprócz tego interesuję się historią jako taką i wokół niej kręci się większość mojego wolnego czasu. Okres międzywojenny, druga wojna światowa i średniowiecze to moje drugie hobby związane z historią. Nie mniej jednak zawsze uważałem, że średniowiecze było najciekawsze, a tymbardziej takie jego społeczeństwo, które rządziło się doskonalszym, według mnie, systemem niż dzisiejsza demokracja. Sam chciałbym żyć w czasach wikingów i być jednym z nich. Może dlatego zapisałem się do Bractwa Konfraterni Smorgońskiej Akademii- jednego z trójmiejskich bractw rycerskich.

Poczta Julian


Poczta - Julian